Gazipasa Star Hotel
Logies en ontbijt
-
Hotel
- Zwembad met glijbanen
- Shuttleservice naar het strand
- Halfpension ook mogelijk
8,1
Zeer goed
2 beoordelingen
De beoordelingen zijn door onze klanten geschreven na hun verblijf in Gazipasa Star Hotel
Totale score
Gebaseerd op:
2 beoordelingen
Ervaringen van onze klanten
Filter ervaringen
Sorteren op
Anoniem
Den Haag, Nederland
Alleen
,
Over Side-Centrum:
Er valt genoeg te bezichtigen! Mensen zijn vriendelijk.
Over Gazipasa Star Hotel:
Het hotel was sober. Verder was het er schoon op de hotelkamers na. Voor airco en koelkast moet extra betaald worden. Bedjes tegen betaling voor de ligstoelen bij het zwembad.
- Algemene indruk 7
- Ligging 7
- Service 7
- Prijs/kwaliteit 7
- Eten 7
- Kamers 6
- Kindvriendelijk -
- Wifi kwaliteit -
Karin Talenlameijer
Sneek, Nederland
Met partner
,
Over Side-Centrum:
Hotel hadden wij geboekt ook om de hamam die erbij in zat, dit bleek na aankomst niet geopend te zijn, jammer zit uiteindelijk wel bij de prijs inbegrepen ook al moet je dan nog voor diensten die erbij komen betalen. Wat we ook jammer vonden dat onze vriend in Turkije die al een hamam heeft zich aangeboden heeft direct de eerste week in ons hotel om daar de hamam te openen voor de gasten maar helaas wilden de eigenaren hier niks van weten, toch bood onze vriend contant geld aan, heel apart. Maar goed we zijn gewoon naar onze vriend gegaan en ook aangeprezen aan de gasten in het hotel. hier werd gretig gebruik van gemaakt. Ze waren allemaal super vriendelijk en hebben het ons zeer de zin gemaakt, wat wij heel jammer vonden dat we een koelkast moesten betalen en de kussens van de zonnebedden ook, het lijkt mij een beetje service van het hotel om dit juist aan te bieden gratis. Dat je voor airco en safelocker moet betalen oké dit zijn wij gewend maar niet voor koelkast. dit zat bij vorige
Over Gazipasa Star Hotel:
vakantie s er altijd bij in kamers goed en heel schoon prima , ontbijt is wat karig er wordt alleen rekening gehouden met Engelsen dus het ontbijt erg Engels, dus moet je zelf bij halen wat gelukkig best mag ook al wordt er gewaarschuwd met wat mag en niet mag.
Nog even over de terugvlucht dat was vreselijk beenruimte schiet ten wensen over terwijl dit in het verleden altijd best was.Er wordt een folder uitgedeeld met eten wat er dus niet is diep teleurstellend want wij hadden nog geen eten gehad. ook heel laat opgestegen veel te warm en heel rommelig met indelen passagiers wat veel drukte en verwarring gaf bij passagiers. Tip ga weer meer beenruimte creëren voor ook passagiers met veel spataderen, want dan is zo'n vlucht niet fijn
- Algemene indruk 9
- Ligging 7
- Service 10
- Prijs/kwaliteit 10
- Eten 10
- Kamers 10
- Kindvriendelijk -
- Wifi kwaliteit -